20 C
Скопје

Tag : руски вакцини

Вести Македонија Слајдер

Вакцините лазат, вирусот галопира

Мирослава Бурнс
Во Македонија пристигнаа првите вакцини „Спутник“, кои што владата ги купи за борба против коронавирусот. Со специјален транспорт на скопскиот аердором пратката вчера ја примија...
Вести Свет

Спутник V стана „јаболко на раздорот“ во словачката влада

Слободен печат
Словачката владејачка коалиција, која ја сочинуваат четири партии, ја зафати криза откако премиерот Игор Матович ги изостави коалициските партнери и нарача руски вакцини Спутник против...
Вести Македонија Слајдер

Македонија нарачува 100 илјади дози од руската вакцина „Спутник“

Мирослава Бурнс
Со посредство на Руската амбасада во Македонија, ќе нарачаме и 100 илјади дози од руската вакцина „Спутник“, најави премиерот Зоран Заев, додавајќи дека е почнато...
Вести Свет Слајдер

Курц: Ќе се обидеме да создадеме капацитети за производство на руски и кинески вакцини

Слободен печат
Австрискиот канцелар Себастијан Курц смета дека Европската агенција за лекови (ЕМА) треба да ги провери и руските и кинеските вакцини и изјави дека самиот ќе...