24.8 C
Скопје

Tag : руски ангенти

Вести Свет

ЕУ „длабоко загрижена” за ризикот од ескалација на украинската граница со Русија

Слободен печат
Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска голем дел од неформалниот состанок го посветиле на Русија и на ситуацијата на украинската граница каде се собрани...