Tag : румен овчаров

Вести Регион Слајдер

Две години условна казна за поранешен бугарски министер

Слободен печат
Специјалниот кривичен суд во Бугарија денеска го прогласи поранешниот министер за економија и енергетика Румен Овчаров за виновен и го осуди на две години затвор,...