Tag : рожер федерер

Останатo Спорт

Федерер: Надал? Имав и јас свои моменти

Слободен печат
Рафаел Надал неодамна на УС Опен го подигна 19. трофеј од најпрестижните тениски турнири, и веќе во јануари идната година доколку триумфира на Австралија Опен,...
Останатo Спорт

Рамото го мачи Ѓоковиќ, Федерер пак загуби сет

Слободен печат
Бранителот на трофејот Новак Ѓоковиќ со 3:0 во сетови (6:4,7:6:6:1) го победи Хуан Игнасио Лондеро од Аргентина во второто коло на УС Опен. Иако оствари...
Останатo Спорт

Федерер загуби сет, дуелот на грен слем шампионките за Серена

Слободен печат
Рожер Федерер со победа го започна настапот на УС Опен, Швајцарецот потешко од очекувањата со 3:1 во сетови и за два и пол часа го...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Јас и Федерер не сме пријатели

Слободен печат
На само еден ден пред стартот на УС Опен, повторно почнаа расправиите околу најдобрите тенисери во историјата. Нормално, во трката се три имиња кои важат...
Останатo Спорт

Федерер им се закани на Надал и Ѓоковиќ

Слободен печат
Швајцарецот Рожер Федерер пред стартот на последниот годинешен грен слем турнир, УС Опен, изјави дека се чувствува одлично. Федерер кој за последен пат на УС...
Останатo Спорт

Федерер не може да ги победи Надал и Ѓоковиќ

Слободен печат
Поранешниот британски тенисер, Грег Руседски кој сега работи како аналитичар смета дека Роже Федерер не може да ги победи Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал на...
Останатo Спорт

Рубљев: Федерер е вистинска легенда

Слободен печат
Рускиот тенисер Андреј Рубљев ја направи најголемата сензација на Мастерс турнирот во Синсинати со елиминацијата на Роже Федерер. Русинот кој место на главниот турнир обезбеди...
Останатo Спорт

Рутински победи за Ѓоковиќ и Федерер

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер со победи на Мастерс турнирот во Синсинати се вратија на тениските терени по едномесечна пауза. Последниот настап на двајцата тенисери...
Останатo Спорт

Федерер: Имав кошмари по поразот во финалето на Вимблдон

Слободен печат
Рожер Федерер по пауза од еден месец се враќа на тениските терени. Тој ќе игра на Мастерс турнирот во Синсинати, и ова ќе биде негов...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Федерер започна со изградба на лускузниот дом (ФОТО)

Слободен печат
Рожер Федерер по поразот во финалето на Вимблдон од Новак Ѓоковиќ одлучи малку да се одмори од тенисот и да се посвети на приватниот живот....