Tag : Ролан Гарос

Останатo Спорт

Уште една драма со среќен крај за Осака (ВИДЕО)

Слободен печат
Осака потешко од очекувањата ја елиминираше Белорусинката, во третиот решавачки сет имаше одлучувачки брејк во последниот гем. Јапонката продолжува успешно на „Ролан Гарос“, иако мораше...
Останатo Спорт

Тенисерката со најмоќна тетоважа на „Ролан Гарос“! (ФОТО)

Слободен печат
Од фаворитките на Ролан Гарос елиминирани во раната фаза беа Анџелик Кербер и Каролин Возњацки. Елина Свитолина до сега продолжува успешно во натпреварувањето на Ролан...
Останатo Спорт

Осака со пресврт во второто коло на Ролан Гарос

Слободен печат
Првата тенисерка на ВТА ранг листата, Наоми Осака обезбеди пласман во второто коло на Ролан Гарос откако со голем пресврт успеа да ја победи Ана...
Останатo Спорт

Фуриозен старт на Ѓоковиќ и Надал

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал фуриозно ги започнаа настапите на вториот годинашен Гран слем турнир, Ролан Гарос. На првиот светски рекет, му беа потребни 96...
Останатo Спорт

Нова шокантна елиминација на „Ролан Гарос“

После изненадувачкиот пораз на стартот на Кербер, денеска се случи ново големо изненадување на Грен слем турнирот „Ролан Гарос“ во женска конкуренција. Малку позната Вероника...
Останатo Спорт

Изненадување на стартот, Кербер елиминирана од Ролан Гарос

Слободен печат
Стартот на вториот Гран слем турнир годинава, уште во првиот ден донесе големо изненадување, елиминирана е трикратната Гран слем шампионка, Анџелик Кербер. Кербер загуби од...
Останатo Спорт

Рафа Надал со револуционерна идеја за тенисот

За Шпанецот денешниот тенис не е лош, но доколку би се прифатила неговата идеја, овој спорт според него ќе биде уште подобар и со многу...
Останатo Спорт

Што направи човеку: Ѓоковиќ имаше „инцидент“ во Париз! (ВИДЕО)

Денеска во гимнастичарската сала пред тренингот Ѓоковиќ користеше медицинска топка која силно ја удираше на подот кој под притисок пукна. Во улога на форензичар, го...
Останатo Спорт

Кој е фаворит на Ролан Гарос според обложувалниците?

Коминовски Фидан
Судејќи според неодамнешното мастерс финале во Рим и квотите на светските обложувалници, во финалето на Ролан Гарос би требало да се најдат Рафаел Надал и...
Останатo Спорт

Тениските фанови во Париз со нетрпение ја чекаат Џорџи (ФОТО)

Слободен печат
Италијанската тенисерка Камила Џорџи е една од најубавите тенисерки на денешницата, и фановите едвај го чекаат нејзиниот настап на вториот Гран слем турнир, Ролан Гарос....