13 C
Скопје

Tag : Ролан Гарос

Останатo Спорт

Кој е фаворит на Ролан Гарос според обложувалниците?

Коминовски Фидан
Судејќи според неодамнешното мастерс финале во Рим и квотите на светските обложувалници, во финалето на Ролан Гарос би требало да се најдат Рафаел Надал и...
Останатo Спорт

Тениските фанови во Париз со нетрпение ја чекаат Џорџи (ФОТО)

Слободен печат
Италијанската тенисерка Камила Џорџи е една од најубавите тенисерки на денешницата, и фановите едвај го чекаат нејзиниот настап на вториот Гран слем турнир, Ролан Гарос....
Останатo Спорт

Шарапова ќе го пропушти Ролан Гарос

Слободен печат
Марија Шарапова го откажа настапот на Грен слем турнирот „Ролан Гарос“ поради проблеми со рамото. Нема официјален настап од јануари, а на Инстаграм најави дека...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Сакам триумфи и во Рим и во Париз

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ со триумфот во Мадрид го прекина четиримесечниот пост, откако во јануари на Австралија Опен го крена шампионскиот пехар. Ѓоковиќ одигра фантастично во Мадрид,...