Tag : родриго гоеш

Спорт Фудбал

Како Перез и Реал му го украдоа Родриго на Барселона

Слободен печат
Рогриго Гоеш, фудбалерот на Реал Мадрид е новата фудбалска сензација. Младиот 18-годишен Бразилец уште на деби настапот за Реал Мадрид постигна гол во 93 секунда...