Tag : родосквернавење

Вести Македонија

Поведена истрага за родосквернавење и обљуба на немоќно лице

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено за кривични дела – Обљуба врз немоќно лице од...
MacedonianAlbanian