23.8 C
Скопје

Tag : Родон

Вести Некатегоризирано Регион Слајдер

ВИДЕО: Орканските ветрови ја срушија и статуата на богот земјотресец

Илинка Иљоска
Орканските ветрови кои денес предизвикаа страшна бура на Јадранот и за кои се верува дека го најавија катастрофалниот земјотрес во Хрватска предизвикаа хаос и на...