Tag : роџер федерер

Останатo Спорт

Федерер испиша историја на „Ролан Гарос“

Швајцарецот во осминафиналето го совлада Леонард Мајер од Аргентина со резултат 3:0 по сетови 6:2, 6:3 и 6:3 после еден час и 44 минути игра....