Ракометарките на Хрватска преку Данска дојдоа до бронзен медал

Женската ракометна репрезентација на Хрватска денеска го комплетира подвигот на Европското првенство кое се игра во Данска откако во натпреварот за третото место го совладаа домаќинот. „Коцкестите“ беа најпријатно изненадување на ЕП откако без пораз ја поминаа првата фаза, а потоа и дојдоа до полуфоналето, а одличните настапи ги крунисаа со денешната победа од 25:19 …

Ракометарките на Хрватска преку Данска дојдоа до бронзен медал Read More »