Tag : римац

Автомагазин Магазин

Rimac го спасува Audi R8

Слободен печат
Според информациите, R8 ќе добие електричен наследник во 2023. или 2024. година, а ќе се нарекува RS e-tron. Audi најверојатно преговара соработка со Rimаc, кој...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Ова е најбогатиот Хрват!

Слободен печат
Најбогатиот човек во Хрватска е Мате Римац, откако во неговата компанија влегоа Хјундаи и Киа. Според информациите за сопственичката структура која ја објави самиот Римац,...