• рилски спортист

Кошаркарите на МЗТ по вторпат го совладаа бугарскиот Рилски

Трета победа по ред во петтиот подготвителен натпревар за актуелниот македонски кошаркарски шампион пред стартот на новата сезона. Со (по)мал фонд кошаркари поради ситни повреди МЗТ Скопје Аеродром повторно бевме подобри од силниот противник од Бугарија, Рилски Спортист со резултат 75:69 (24-18, 24-11, 15-26, 12-14). За „металците“ најефикасни со по 18 поени беа Крстевски и …

Кошаркарите на МЗТ по вторпат го совладаа бугарскиот Рилски Read More »