20.8 C
Скопје

Tag : ресторан мир

Ви Препорачуваме Живот Забава Магазин слајдер Семејство Храна

ФОТО | Барате дестинација за мирен викенд? Ја најдовме, и се вика, замислете, „Мир“!

Јасмина Кантарџиева Димков
Ако сте во близина на Прилеп, скршнете на само неколку километри од центарот на градот. И веќе сте одвоени од градскиот метеж и обиколени сте...
Вести Македонија

АХВ му поднесе кривична на сопственикот на ресторанот „Мир” во прилепско Ораовец

МИА агенција
Агенцијата за храна и ветеринарство поднесе кривична пријава против сопственикот на ресторанот „Мир” во прилепското село Ораовец, кој е лоциран на вештачко езеро, поради сомневање...