17 C
Скопје

Tag : рено

Вести Свет

Случај Рено: Влада ќе биде „бескомпромисна” за „зачувувањето” на фабриките во Франција

МИА Агенција
Францускиот премиер Едуард Филип денеска изјави дека владата ќе биде „бескомпромисна” за „зачувувањето” на фабриките на Рено во Франција, доколку производителот на автомобили ја потврди...
Вести Свет

Рено ќе затвори неколку фабрики во Франција

МИА Агенција
Францускиот производител на автомобили „Рено”, размислува да затвори неколку фабрики во Франција, како фабриката во Флин, која го склопува електричниот градски автомобил „Зое” и „Нисан...
Останатo Спорт

Фернандо Алонсо се враќа во тимот на Рено!?

Слободен печат
Германскиот „Билд“ информира дека Фернандо Алонсо би можел да се врати на местото каде што имаше најмногу успеси во својата Формула 1 кариера. Откако Даниел...
Останатo Спорт

Рикиардо се сели во Мекларен, се отвора патот за Саинс во Ферари

Слободен печат
Како што наведува „autosport.com“ Даниел Рикиардо во следната сезона ќе вози за тимот на Мекларен, а ќе дојде како замена за Карлос Саинс кој ќе...
Вести Свет

ЕУ ја одобри гаранцијата за кредитот од 5 милијарди евра, која Франција му ја даде на Рено

МИА Агенција
Европската комисија ја одобри гаранцијата, која ја дава француската држава за кредитот од 5 милијарди евра за автомобилската група Рено, со цел да се намалат...
Останатo Спорт

И возачите се сомневаат дека Ф1 ќе стартува во јуни

Слободен печат
Даниел Рикардо и покрај тоа што посакува Формула 1 трки да има за два месеци, поради ситуацијата со коронавирусот не е сигурен дека тоа ќе...
Вести Економија

По повеќе од една деценија, „Рено” пријави загуба

Слободен печат
Компанијата „Рено“ денеска соопшти дека во 2019 година ја забележала својата прва загуба по повеќе од една деценија и дека ја намалила целна маржа за...
Вести Економија

„Нисан“ бара 10 милијарди јени отштета од екс шефот Гон

Слободен печат
Јапонскиот производител на автомобили Нисан денеска соопшти дека поднеле граѓанска тужба против поранешниот главен шеф Карлос Гон, со која бараат отштета од 10 милијарди јени...
Вести Свет

Карлос Гон – човекот кој е сѐ, само не нормален бегалец

Слободен печат
Поголемиот дел на бегалци настојуваат добро да се сокријат, не ги повикуваат новинарите, не организираат прес-конференции и не се толку невнимателни да дозволат да се...
Автомагазин Магазин

„Рено“ и „Фиат“ планираат да се спојат

Слободен печат
Од француската компанија за автомобили „Рено“ во понеделникот изјавија дека го разгледуваат предлогот од „Фиат-Крајслер“ да се здружат во една компанија во глобално партнерство за...