18 C
Скопје

Tag : рекорден број починати

Вести Свет

Во Британија рекорден број починати од коронавирус-1.564 за еден ден

Слободен печат
Во Велика Британија во последните 24 часа бројот на смртни случаи од коронавирусот достигна нов црн рекорд од 1.564, додека бројот на нови инфекции се...