-9 C
Скопје

Tag : „рекетари“

Вести Скопје

МВР го испитува случајот со дивите препродавачи на паркингот на Клинички центар

Лука Андреев
Ќе се провери дали и кој нелегално наплаќа паркинг во рамките на Клиничкиот цемтар, информира Министерството за внатрешни работи, по објавите дека диви препродавачи на...
Магазин Семејство

Валканото дете е СРЕЌНО дете!

Слободен печат
Како што се раѓа детето, тоа некако доаѓа во комплет со дамки и еден куп валкани алишта. Но, тие не претставуваат товар, затоа што бебето...
Некатегоризирано

ОЈО бара притвор за тројца „рекетари“

Основното јавно обвинителство поднесе обвинителен акт против тројца мажи кои се обвинети изнуда, противправно лишување од слобода и за недозволено изработување, држење, тргување со оружје...