Tag : регистарски ознаки

Вести Хроника

Четворица повредени кај клучката за Матка

Четири лица со повреди итно се пренесени во болница откако автомобилот со кој се превезувале излетал од патот Тетово – Скопје, кај клучката Матка и...
Вести Македонија

Крушевчани и демирхисарци си добија свои регистарски таблички

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи излезе во пресрет на граѓаните на општините Демир Хисар и Крушево и го одобри барањето за добивање на сопствени регистарски ознаки...