Tag : Регион Словенија

Вести Регион

Ковид-19 во Словенија: Нови 189 носители на вирусот, тројца починати и недостиг од 100-ина болнички кревети

Слободен печат
Словенија денеска пријави двојно повеќе нови случаи на ковид-19 за разлика од вчерашниот ден, а поради зголемениот број на хоспитализации се јавува потреба од стотици...