8 C
Скопје

Tag : разознавање

Вести Ви Препорачуваме Свет

ЦИА го шпионира речиси ЦЕЛИОТ СВЕТ, но „ЗАМИЖУВА“ за оваа земја, а тоа може да и се „удри од глава“

Слободен печат
Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) го финансираат воениот лидер кој се обидува се да ја собори владата во Либија која е признаена од Обединетите нации. ОАЕ...
Вести Свет

Откриен човек кој работел за германската војска, а тајните документи ги давал на иранското разузнавање

Слободен печат
Германското обвинителство го обвини Абдул Хамид С, кој работел за германската војска, за шпионажа за иранските разузнавачи. Во изјавата на обвинителството се вели дека Абдул...
Вести Свет

Оставка поднесе шефот на американското разузнавање

Слободен печат
Шефот на американското разузнавање Даниел Коутс поднесе оставка. Според Си-Ен-Ен, Коутс заминува од функцијата на 15 август. Американскиот претседател Доналд Трамп ја потврди информацијата за...