Полицијата врши претрес во канцелариите на Институтот предводен од професорот Раулт

Десетина полицајци се на лице место од изутринава, придружувани од јавен обвинител во канцелариите на институтот предводен од професорот Дидие Раулт. Целта на оваа интервенција сè уште не е позната, јави дописникот на МИА. Професорот Раулт стана позна во француската и светската јавност со неговите контроверзни изјави за Ковид-19 и третманот со хлорокин. Адвокатот Брис …

Полицијата врши претрес во канцелариите на Институтот предводен од професорот Раулт Read More »