Во Масачусетс расипани околу 2.000 вакцини на Модерна поради исклучен фрижидер

Речиси 2.000 дози од вакцината против коронавирус на „Модерна” се расипаа во болницата во Бостон, Масачусетс, затоа што чистач случајно го исклучил ладилникот во кој се чувале, објави денеска телевизијата Еј-Би-Си, повикувајќи се на претставникот на болницата Кајла Тото. Инцидентот се случил на 19 јануари. – Фрижидерот беше на безбедно место и опремен со алармен систем. Откриено е …

Во Масачусетс расипани околу 2.000 вакцини на Модерна поради исклучен фрижидер Read More »