Убиец и слувач на деца умре од рак

Британското Министерство за правда соопшти дека озлогласениот убиец на деца Расел Бишоп починал од рак. 55-годишникот починал во болница откако итно бил пренесен во неа од затворот Френкленд во округот Дурам. Тој беше прогласен за виновен за убиство на две деветгодишни девојчиња, Никол Фелоус и Карен Хадавеј, во парк во Брајтон во 1986 година. Тој …

Убиец и слувач на деца умре од рак Read More »