Tag : рамп

Вести Свет Слајдер

Трамп: САД нема да се затворат ако не погоди втор бран на коронавирусот

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД нема да ја затворат земјата доколку бидат погодени со втор бран на вирусот Ковид-19. – Ќе се обидеме да...