23.8 C
Скопје

Tag : ракометна лига на европа

Ракомет Спорт

Е. Пелистер брка реванш за несреќниот пораз од дуелот во Данска

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Пелистер вечерва (20.45 ч.) ги продолжува настапите во Лигата на Европа и тоа против противник кој им е голем должник од првиот...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Хендави го сврте натпреварот

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер успешно го реализираа зацртаниот план, максимално да ја искористат предноста на домашниот терен (двата натпревари се играа во Битола) и да...
Ракомет Спорт

Плеј-офот се поблиску, втора победа на Е. Пелистер над Татабања

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја остварија втората победа во вториот натпревар против Татабања во Лигата на Европа, овој пат со 24:21. Со оваа победа, пласманот...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Горд сум на ракометарите, се бореа за секоја топка

Слободен печат
Тренерот на Е. Пелистер, Жељко Бабиќ, е среќен поради победата на неговите ракометари против Татабања во Лигата на Европа. Бабиќ е задоволен од борбената игра...
Ракомет Спорт

Е. Пелистер со триумф над Татабања ја започна годината во Лигата на Европа

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја остварија втората победа во групната фаза во Лигата на Европа. Пелистерци со 21:19 ја совладаа екипата на Татабања и се...
Ракомет Спорт

Одложен натпреварот Е. Пелистер – Татабања

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Пелистер ќе почека за да ја стартува сезоната во ракометна Европа, односно во Лигата на Европа бидејќи ЕХФ денеска и официјално го...
Ракомет Спорт

Кастратовиќ: И ние имаме што да кажеме во оваа група

Слободен печат
Екипата на Металург ги дозна противниците кои го очекуваат во групната фаза во Лигата на Европа и меѓу нив е поранешниот германски шампион Рајн Некар...
Ракомет Спорт

Познат распоредот на Е. Пелистер и Металург во Лигата на Европа

Слободен печат
Во новофоримираната ракометна Лига на Европа ќе учествуваат две македонски екипи, Еурофарм Пелистер кој обезбеди директен пласман во групната фаза и Металурге кој успешно ги...
Ракомет Спорт

Е. Пелистер против Рајн Некар Левен, Металург во група со Адемар Леон

Слободен печат
Еурофарм Пелистер кој обезбеди директен пласман во групната фаза од Лигата на Европа, доби тешка група во која најзвучно е името на поранешниот германски шампион...
Ракомет Спорт

Кастратовиќ: Го посакувавме Криенс, фаворити сме но не смееме да го потцениме

Слободен печат
Тренерот на „металурзите“, Зоран Кастратовиќ е задоволен од жрепката бидејќи токму Криенс беше еден од посакуваните противници. – Пред почетокот на жрепката, Криенс беше еден...