4 C
Скопје

Tag : рајан саундерс

Кошарка Спорт

Отказ за најмладиот тренер во НБА лигата

Слободен печат
Саундерс во мај 2019 година седна на клупата на Минесота и со 33. години стана најмладиот тренер во НБА лигата. Тогаш потпиша повеќегодишен договор бидејќи...