23.8 C
Скопје

Tag : радовиш

Вести Македонија Слајдер

Приведен 24-годишен радовишанец, кој со „БМВ“ прошета низ радовишкото шеталиште

Слободен печат
МВР информира дека е приведен 24-годишен радовишанец, кој со возило помина низ радовишкото шеталиште. -Во врска со случајот пренесен преку видео снимка објавена на социјалната...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО: И во Радовиш има како скопските „фраери“, што се возат со кола на плоштад

Слободен печат
Откако неодамна се појавија видео-снимки од луѓе што возат автомобили низ скопскиот плоштад, нов случај овојпат надвор од главниот град. Радовишанец по примерот на скопјани,објави...
Вести Македонија Слајдер

Заев и Бочварски на увид на експресниот пат Штип-Радовиш

МИА Агенција
Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски направи увид во работата на градежните активности на експресниот пат Штип...
Вести Македонија

Кафуле во Радовиш не ги почитувало протоколите, заработи кривична пријава

Слободен печат
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Радовиш поднесе кривична пријава против правно лице од Радовиш и против Ж.В.(32) од Радовиш-одговорно лице во пријавеното правно лице поради...
Хроника

Маж од Радовиш почина во тешка сообраќајка кај Струмица

Слободен печат
Педесет и осумгодишниот Б.К. од Радовиш вчера попладне загинал во сообраќајка која се случила на локалниот пат Струмица-село Просениково, информираа од СВР Струмица. Според полицијата,...
Ракомет Спорт

Мак ракометот во проблеми, нови седум случаи на ковид-19

Слободен печат
Македонскиот ракомет минатата недела доживеа шок откако дури 16 играчи на Голден Арт КЛ7 беа позитивни на коронавирус, а потоа уште двајца ракометари на Радовиш,...
Хроника

Кривични за шет лица од Радовиш, го оштетиле буџетот за околу 228.300 денари

Слободен печат
ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против Б.А.(64), М.Х. (55),Т.Л.(64), М.Ј.(60), сите од Радовиш, Д.С.(59) од с.Раклиш и С.П.(61) од с.Конче, поради постоење основи на сомнение...
Вести Македонија Слајдер

Домот за стари лица во Радовиш ставен во карантин

МИА Агенција
Комисијата за заразни болести претпладне донела одлука Домот за стари лица во Радовиш да се стави во карантин, информираше за МИА државниот секретар во Министерството...
Хроника

Возач од Радовиш загина во сообраќајка

Синоќа околу 21.25 часот на магистралниот пат Штип – Кочани, во близина на крстосница за село Кучичино, се случила сообраќајна незгода помеѓу „фолксваген поло“ управуван...
Вести Македонија

Вработен во Општина Радовиш позитивен на коронавирусот

Слободен печат
Заради позитивен тест на Ковид-19 на еден вработен во Општина Радовиш денеска нема да работи, информира градоначалникот Герасим Конзулов. -Во текот на денешниот ден ќе...