Tag : работна посета

Вести Македонија

Премерот Заев утре во работна посета на Рим

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев утре во Рим ќе учествува на Самитот на шефови на држави и влади на Централноевропската иницијатива (ЦЕИ), како претседавач на иницијатива која...
Вести Македонија

Работна средба Димитров–Дендиас утре во Брисел

Слободен печат
На маргините на Самитот на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО, утре ќе одржат средба Никола Димитров и Никос Дендиас, јави дописничката...
Вести Македонија

Бектеши во работна посета во Тирана

Слободен печат
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе престојува во еднодневна посета на Република Албанија. Бектеши во Тирана ќе има работен состанок со министерката за економија...
Вести Македонија

Претставници на ОБСЕ/ОДИХР во работна посета на АВМУ

Слободен печат
Делегација на ОБСЕ/ОДИХР, предводена шефот на Мисијата за набљудување на изборите во земјава, Корин Јонкер денеска оствари работна средба со претставници на Агенцијата за аудио...
Вести Македонија

Османи во работна посета на Финска

Слободен печат
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, од денеска е во работна посета на Финска, актуелниот претседавач со ЕУ. Османи ќе има...