Tag : работи

Вести Економија

Расте вредноста на плаќањата извршени од физичките и правните лица

Слободен печат
Народната банка ја објави Годишната информација за плаќањата во земјава во 2018 година. Во Информацијата се анализираат состојбите во платниот промет и платните инструменти во...
Магазин Семејство

Работи кои ги занемаруваме, а всушност треба често да ги чистиме

Слободен печат
Честопати ги занемаруваме, а на нив треба редовно да им се обрнува внимание. Бацилите се појавуваат на места кои често забораваме да ги исчистиме. Но,...
Еспресо Семејство

Според Фенг шуи за овие 3 работи нема место во вашиот дом

Слободен печат
Според филозофијата на Фенг шуи, поединечни работи во нашиот дом можат да привлечат негативна енергија и да ја блокираат позитивната. Токму поради тоа потребно е...
Еспресо Секс

Златна тројка за најдобриот секс – Направете ги овие три работи и ќе го доживеете оргазмот на животот

Слободен печат
Студиите покажаа дека хетеросексуалните жени значително поретко го доживуваат оргазмот, за разлика од лезбејките, од кои 86 проценти секогаш го достигнуваат врвот. Тоа научниците ги...
Еспресо Семејство

Родители, не сте свесни колку грешите: Со овие 5 работи ја преминувате детската граница!

Слободен печат
Една мајка, наброила 5 ситуации во кои родителите ја преминуваат границата на прифатливо однесување кон своите деца. Родителите во денешно време најчесто се заштитнички настроени,...
Еспресо Здравје

3 работи кои треба да ги јадете секој ден доколку сакате да ослабите

Слободен печат
Одредени состојки од оваа храна ќе го забрзаат процесот на слабеење, поради што е корисно да ги консумирате секојдневно. 1. Зеленчук Доколку сакате згодно тело,...
Еспресо Секс

4 многу едноставни работи кои мажите ги посакуваат во креветот

Слободен печат
Доколку сакате да го импресионирате, не ви е потребна романтична атмосфера, сензуална музика, ниту преголем труд. Мажите ги сакаат следните четири работи во креветот: Ентузијазам...
Еспресо Семејство

Овие 10 работи не треба да ги перете во машина за садови

Слободен печат
Иако е најлесно сe да се стави во машината за садови, без многу размислување, од друга страна, долгорочно гледано ако сакате да ги сочувате вредните...
Еспресо Семејство

Неколку работи кои треба да ги знаете пред да одлучите да живеете заедно со партнерот

Слободен печат
Иако заедничкиот живот понекогаш изгледа како логична одлука, потребно е добро да размислите пред овој важен чекор. За да бидете сигурни дека навистина сте подготвени...