20 C
Скопје

Tag : пср

Вести Хроника

Скопјанец обвинет за употреба на фалсификувана потврда за ПЦР тест

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Фалсификување исправа од член 378 став 1 од Кривичниот законик. На...
Вести Македонија

Македонија повторно под „полициски час“ за нешто повеќе од три часа

Слободен печат
За нешто повеќе од 3 часа стартува полицискиот час во република Северна Македонија, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот.  Од 22 часот до...
Вести Хроника

Тројца турски државјани обвинети за фалсификувани ПЦР тестови​

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителни предлози против тројца државјани на Република Турција за кривично дело – Фалсификување исправа...
Вести Македонија

Шест лица обвинети за прикажување фалсификувани ПЦР тестови за коронавирус

Слободен печат
Против шест лица, меѓу кои четворица македонски државјани, една државјанка на Швајцарија и една на Велика Британија, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог за...
Вести Македонија Слајдер

Во Бугарија без ПЦР тест ќе влегуваат учениците и студентите од Македонија

Слободен печат
Од денеска, учениците и студентите од Грција, Турција, Србија, Северна Македонија и Романија кои патуваат дневно или барем еднаш неделно во Бугарија поради образование, повеќе...