Tag : првпат

Вести Македонија

За првпат во историјата: Пендаровски ја назначи полковник Билјана Блажеска за свој Аѓутант

Слободен печат
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на централната свеченост во Охрид по повод одбележувањето на 18 Август – Денот на Армијата на...
Еспресо Шоу биз

Фотографии поради кои Бредли Купер длабоко ќе се покае: Ирина се огласи за првпат по раскинувањето (ФОТО)

Слободен печат
Познатата манекенка Ирина Шајк е главна ѕвезда во новиот едиторијал на магазинот „Harper`s Bazaar“, а во интервјуто кое го даде за овој медиум за првпат...
Еспресо Шоу биз

Рокенрол иконата се огласи за првпат по операцијата

Слободен печат
Мик Џегер потврди во првото интервју дека се чувствува добро, откако беше на операција на срцето. Рокенрол иконата во март беше на операција за замена...