Tag : просветни

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Учебната година започнува со штрајк на просветните работници

Слободен печат
Првиот училишен ден на новата учебна година ќе почне со предупредувачки штрајк на просветните работници. Под притисок на членството, Самостојниот синдикат за образование, наука и...
Вести Економија

НСОН бара зголемување на платите на просветните работници

Слободен печат
Независниот синдикат за образование и наука (НСОН) денеска ја поздрави одлуката на Владата и Министерството за труд и социјална политика да ја зголемат платата на...