Tag : прослава

Вести Свет Слајдер

Путин повторно го дочека Божиќ во својот роден град

Слободен печат
Рускиот претседател Владимир Путин им го честиташе Божиќ на сите граѓани на Русија и укажа на улогата на Руската православна црква во засилувањето на духовните...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Градоначалниците на плоштад ќе ја дочекаат 2020, Скопје полно со странски туристи (ВИДЕО)

Полупразен плоштад, нерасположени минувачи и отсуство на празнична еуфорија забележа денеска екипата на Слободен печат. Оние малкумина кои поразговараа со нас, открија дека 2020 ќе...
Вести Свет

ХОРОР ВО ЊУЈОРК: Пет лица избодени со нож додека прославувале Ханука

Слободен печат
Во домот на еден рабин во САД, пет лица биле избодени до смрт, додека прославувале Ханука, а полицијата во САД го пронашла напаѓачот, кој бил...
Еспресо Шоу биз

Последниот дочек за Нова Година на Тито! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Неприкосновениот владетел на некогашна СФРЈ Јосип Броз Тито бил човек кој уживал во луксуз. Доказ за таквите тврдења е и снимката од дочекот на новата...
Вести Скопје

Кумот и здравичарот на Бадник 2020 ќе се сретнат со скопјани

Слободен печат
Средба на скопјани со кумот и здравичарот на Бадник 2020 по 28 пат ќе се одржи денеска во организација на Граѓанското здружение Одбор за традиционална прослава на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Се уште не знаете каде да ја поминете најлудата ноќ? Погледнете какви аранжмани нудат агенциите

Слободен печат
Прославата на новогодишната ноќ е уште една причина да отпатувате некаде, па поради тоа туристичките агенции се полни со аранжамани за дочек на „најлудата ноќ“...
Вести Свет

Тајфунот ќе ја одложи парадата за крунисувањето на јапонскиот цар

Слободен печат
Јапонската Влада разгледува можност да ја одложи парадата по повод крунисувањето на царот Нарухито, закажана за следната недела, поради тајфунот Хагибис во кој досега загинаа...
Вести Македонија

Ден на народното востание, свечености во Прилеп, Куманово и Скопје

Слободен печат
Седумдесет и осум години од почетокот на антифашистичкото востание и почетокот на народноослободителната војна ќе бидат одбележани денеска во Куманово, Прилеп и во Скопје, во...
Вести Регион

СРПСКА ЛИСТА слави во Грачаница (ВИДЕО)

Слободен печат
Српската листа вечерва во Грачаница започна со прослава за победата на денешните избори. Прославата е проследена со огномет. Првичните резултати покажуваат значителна предност на Српската...
Вести Регион

Самоопределување слави во Митровица, Пеќ, Урошевац, Гњилане…Албин Курти пречекан со оваации во седиштето (ВИДЕО)

Слободен печат
Симпатизерите на Движењето Самоопределување на Албин Курти, веќе ја слават победата во неколку градови низ Косово, како што се Митровица, Урошевац, Пеќ, Клина, Витиња, Гњилане....