23.8 C
Скопје

Tag : прополис

Магазин Магазин слајдер Храна

Што мора да знаете за медот, прополисот и матичниот млеч пред консумирање и кога треба да бидете внимателни?

Слободен печат
Производите од пчелите како што се медот, матичниот млеч и прополисот, долго време се сметаат за супернамирници. Овие терапевтски супстанции може да третираат бројни видови...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Пред да се отворат градинките, зајакнете им го имунитетот на децата со три народни лека

Слободен печат
Пред да почнат со работа градинките, препорачливо е родителите на малите деца да се обидат да им го зајакнат имунитетот и на тој начин на...
Вести Македонија

Донација од мед и прополис за кумановските здравствени работници

Слободен печат
Пчеларите од здружението „Пчела” од Куманово собраа мед и прополис и го донираа на здравствените работници од Куманово, по повод 7 април Меѓународниот ден на...