проблеми Archives - Page 2 of 8 - Слободен печат

Tag : проблеми

Вести Македонија

Жбогар: Законот за Уставен суд би решил многу проблеми

Слободен печат
Шефот на делегацијата на Европската унија во Скопје Самуел Жбогар, денеска беше во работна посета кај претседателот на Уставниот суд на нашата држава, Сали Мурати....
Еспресо Хороскоп

Три хороскопски знаци кои ги очекува тежок јануари

Слободен печат
Наближува и крајот на годината, а со него доаѓаат и нови предизвици, односно новата година. Некои хороскопски знаци нема да почувствуваат големи промени, но кај...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за петок 13 декември – Овните ќе добијат интересен повик, Шкорпиите ќе имаат проблем со колегите

Слободен печат
Овен Имате големи амбиции но повеќето работи зависат од влијанието на една личност. Немојте да бидете наметливи, некој ќе ви префрли за тоа. Слободните можно...
Жена Магазин

Зошто младите Јапонки не се мажат?

Слободен печат
„Убаво облечено друштво на немажени жени кружи низ конференциската сала преполна со столици, незадолжително разговарајќи и разменувајќи свои биографии со цел да пронајдат брачен партнер....
Вести Регион

БАЛКАНСКИ ПРОБЛЕМИ: Србија месечно ја напуштаат повеќе од 4.000 млади луѓе

Слободен печат
Податоците на Европскиот завод за статистика покажуваат дека повеќе од 4.000 луѓе ја напуштаат Србија секој месец, а 51.000 годишно, претежно млади, што е приближно...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Посебни проблеми со прифаќањето на учениците со посебни потреби

Мартин Богатиноски
Дваесетина второодделенци од скопското ОУ „Невена Георгиева-Дуња“ можеби ќе останат без својата прва учителка поради тоа што таа не се обидела да спречи говор на...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за 22 ноември петок, Биковите со љубовни проблеми, Јарците да се пазат од некој пријател

Слободен печат
Овен Убавите случувања од изминатиот период нема да можат да ви излезат од глава. Но и покрај тоа не заборавајте на обврските. Изработете сe што...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за 19 ноември 2019 вторник, Близнаците ќе добијат критики, Стрелците ќе имаат брачни проблеми

Слободен печат
Овен Можни се поголеми нестабилности на деловен план. Ќе дојдат промени кои не ги посакувате. Во љубовта вашата љубомора станува се повеќе нагласена, тоа ќе...
Вести Регион

АЛАРМАНТНО ВО ХРВАТСКА: Сава се изли во Загреб, траектите стопирани поради големи бранови (ВИДЕО)

Слободен печат
Зголемените налети на ветерот во средината Јадранот и во саботата навечер создаваа повеќе метарски бранови, така што сите линии на катамараните кои го поврзуваат Сплит...
Вести Економија

Климатските промени и високиот данок најголеми проблеми за производителите на мед

Слободен печат
Пчеларите се борат со пореметените климатски услови за да се создадат мед, а проблем им е и повисокиот данок кој треба да го платат за...