привремен сообраќаен режим Archives - Слободен печат

Tag : привремен сообраќаен режим

Вести Македонија

Почна примената на времен сообраќаен режим за камиони и цистерни

МИА Агенција
Тешките товарни возила, чија вкупна маса преминува 15 тони, од денеска до 31 август за време на деновите од викендот и за денови при екстремно високи...
Вести Скопје

Поради градежни активности воведен привремен сообраќаен режим на булеварот „Партизански одреди“

Слободен печат
Поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот „Партизански одреди”, на потегот од булеварот „8.Септември” до мостот „Обединети нации”, од денеска ќе...