Tag : приведено

Вести Македонија Слајдер

Кучињата лаат, марица ги прибира

Како може за дете што го шетало миленичето и не пружа отпор при апсењето, да се ангажираат осуммина полицајци, комбе и две полициски возила, а...
Хроника

Македонската полиција приведе лице барано од Интерпол

Слободен печат
На 09.09.2019 во 02,00 часот на Граничниот премин Табановце на излез од Македонија бил лишен од слобода Г.К.(33) од Р. Албанија затоа што при проверка...
Хроника

Отворена истрага против лице кај кое беа пронајдени марихуана и амфетамин

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет...