23.8 C
Скопје

Tag : приведен

Вести Хроника

Приведени две лица од Велешта, едниот баран со потерница за одлежување затвор

Слободен печат
Во полициска акција синоќа се приведени синовите на Дилавер Бојку Леку, Ербен и Бесник на регионалниот пат Струга – Дебар, пред селото Велешта. Двете лица...
Хроника

Приведен криминалец баран со потерница

Вчера во 18.45 часот во скопското село Црешево, полициски службеници од Секторот за  меѓународна полициска соработка по судска наредба, го привеле Д.Н.(42) од сел Брњарци, скопско....
Хроника

Приведен 35-годишник за напад врз сопругата

Тетовската полиција бележи приведување поради пријава за семејно насилство во тетовско село. Маж на 35 години физички ја нападнал сопругата. -Триесет и четиригодишна жителка на...
Хроника

Запленети 53 килограми марихуана, приведен дилер

Полициски службеници по претходно добиени оперативни сознанија, вчера околу 13 часот во близина на селото Старо Лагово го уапсија Ф.Д. (46) од село Калишта, кој...
Хроника

Приведен крадец, расчистени три кривични дела

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Гази Баба денеска привеле малолетник од Скопје, поради постоење на основано сомнение дека е сторител на кривично дело...
Хроника

Во гостиварско Неготино затворен угостителски објект, сопственикот приведен

МИА Агенција
При акциска контрола извршена од полициски службеници од Полициското одделение Галате, вчера во 21:50 часот во угостителски објект лоциран во атар на село Неготино, гостиварско,...
Хроника

Приведен криминалец баран со потерница

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работиАеродром и Драчево вчера го лишиле од слобода Ј.Б.(32) од нас.Драчево, Скопје, врз основа...
Хроника

Приведен германски државјанин баран од Интерпол, со него пронајдени и две малолетнички

Слободен печат
Денеска (24.11.2020) во 13.15 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потрага на ул.МАНАПО во Скопје врз основа на издадена меѓународна потерница...
Хроника

Приведен 61 годишник поради пукање во тетовско Камењане

МИА Агенција
Шеесет и едногодишник од тетовско Камењане е приведен откако полицајци слушнале пукале и при проверка наишла на група луѓе на тераса од објект. Настанот се...