6 C
Скопје

Tag : pri[tina

Вести Регион

Мишел: Итно е потребен напредок во дијалогот помеѓу Белград и Приштина

Слободен печат
Претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел, утрово оствари средба со косовскиот премиер, Авдулах Хоти, за кого ова е прва официјална посета на Брисел и ЕУ,...
Вести Регион

Уапсените полицајци и цивили на Косово добија 30-дневен притвор

Слободен печат
Судот во Приштина им одреди 30 дена притвор на 30 полицајци и цивили што беа уапсени во операцијата на Специјалната полициска единица РОСУ на северот...