Tag : претрес

Вести Македонија

Полиција влезе во зградата на 1ТВ (ВИДЕО)

Слободен печат
Полицијата вечерва по наредба на Јавното обвинителство влезе во 1 ТВ и во домот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, јави ТВ21. Од ОЈО...
Вести Македонија

Канал 5: Полицијата врши претрес во домот на Катица Јанева

Слободен печат
Телевизијата Канал 5 објави дека во моментов полицијата врши претрес во домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Неофицијално, полиција по налог и го одзела...
Хроника

Се врши претрес во домот на родителите на Боки 13

Слободен печат
Полицијата вечерва врши претрес во домот на родителите на Бојан Јовановски познат како Боки 13 во скопската насела Тафталиџе пренесува Макфакс. Пред семејната куќа на...
Вести Македонија

Грабежот во Сарај го стресе и пратеникот Манојловски

МИА
Полициски службеници од Полициската станица Ѓорче Петров вршеле проверка на возила на граѓани во врска со извршено кривично дело, а меѓу нив и возилото на...
Хроника

Отворена истрага против лице кај кое беа пронајдени марихуана и амфетамин

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет...
Хроника

Приведен дилер од Скопје, прoнајден амфетамин, марихуана…

Слободен печат
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривичнa пријавa против Д.М.(35) од Скопје поради постоење основи...
Хроника

Голема полициска акција во Љуботен – граѓаните исплашени

Слободен печат
Во село Љуботен од утрово се спроведува голема полициска акција. Целото село е блокирано, а многу куќи од 5 часот наутро се претресени. Како што...
Вести Економија

Претреси во куќи и банки во истрагата за даночно затајување во Германија

МИА Агенција
Властите во Германија денеска претресуваа куќи и банки низ целата држава во истрагата за даночно затајување, иницирана од Дојче банк. Претресени се 11 финансиски канцеларии во...