претрес Archives - Page 2 of 3 - Слободен печат

Tag : претрес

Ви Препорачуваме Хроника

Во СЈО е воведен строг претрес на вработените – НАРЕДБАТА ДОШЛА ОД ЈАНЕВА

Горан Наумовски
Полициското обезбедување во зградата на Специјалното јавно обвинителство од шефицата на СЈО, Катица Јанева добиле наредба сите вработени, вклучувајќи ги и нејзините колеги обвинители при...
Хроника

Уапсени двајца тетовци кои попречувале полицајци при претрес

Двајца жители на Тетово се приведени откако во два одвоени случаи попречувале полицајци да извршат претреси, информира денес СВР Тетово.  Во првиот претрес на улица...
Вести Планета

ФБИ на РАЈСКИОТ ОСТРОВ на Епстајн: Тука се случувале НАЈОДВРАТНИТЕ НЕШТА (ВИДЕО)

Слободен печат
Епстајн го купил овој остров во 1998 година за 8 милиони долари, а истиот припаѓа на Девствените Острови....
Вести Македонија

Претрес во фирмите на Усеини

Слободен печат
Полиција врши проверка во фирма сопственост на охридскиот советник Нефи Усеини, дознава Телма. Според сознанијата на Телма, се вршат проверки во базата за бетон, која...
Вести Регион

Косовската полиција ја претресe куќата на Иван Ристиќ

Слободен печат
Специјалната единица на косовската полиција изутринава изврши претерес во куќата на членот на Општинското собрание во Ранилуг, Иван Ристиќ. Веста ја потврди за Индексонлајн портпаролот...
Хроника

При претресот во „1ТВ“ одземени компјутерите на Боки 13

Слободен печат
Во текот на претресот вечерва во просториите на „1ТВ“ одземени се компјутерите на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 од неговата канцеларија и компјутерот на...
Вести Македонија

Полиција влезе во зградата на 1ТВ (ВИДЕО)

Слободен печат
Полицијата вечерва по наредба на Јавното обвинителство влезе во 1 ТВ и во домот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, јави ТВ21. Од ОЈО...
Вести Македонија

Канал 5: Полицијата врши претрес во домот на Катица Јанева

Слободен печат
Телевизијата Канал 5 објави дека во моментов полицијата врши претрес во домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Неофицијално, полиција по налог и го одзела...
Хроника

Се врши претрес во домот на родителите на Боки 13

Слободен печат
Полицијата вечерва врши претрес во домот на родителите на Бојан Јовановски познат како Боки 13 во скопската насела Тафталиџе пренесува Макфакс. Пред семејната куќа на...
Вести Македонија

Грабежот во Сарај го стресе и пратеникот Манојловски

МИА
Полициски службеници од Полициската станица Ѓорче Петров вршеле проверка на возила на граѓани во врска со извршено кривично дело, а меѓу нив и возилото на...