6 C
Скопје

Tag : преку ред

Вести Регион Слајдер

Разрешен одговорен во грчка болница: Вакцинирал „преку ред”

И.И.
Со одлука на министерот за здравство на Грција Василис Кикиљас, разрешен е надлежниот за вакцинација во Здравствениот центар на островот Крф поради тоа што не...
Вести Свет Слајдер

Курц „ифрит“ лут ги критикуваше градоначалниците: Се вакцинирале преку ред

И.И.
Австрискиот канцелар Себастијан Курц е лут поради градоначалниците на повеќе места, кои се вакцинирале против корона вирусот надвор од списокот со приоритети, а вицеканцеларот Вернер...