-9 C
Скопје

Tag : позитивен резултат

Вести Регион

По групирањата за време на новогодишните и божикните празници расте бројот на новозаразени од коронавирус во Албанија

Слободен печат
Во последните неколку дена во Албанија се забележува раст на новозразените од Ковид-19, што според епидемиолозите е последица на групирањата за време на новогодишните и...