Tag : позајмица

Спорт Фудбал

Арсенал ја потврди позајмицата на Илиев (ФОТО)

Слободен печат
Во петокот ексклузивно за „Слободен печат“ изјави нашиот тренер Славче Војнески кој го води токму Серед го потврди трансферот на Илиев. Чуварот на мрежата (24)...
Спорт Фудбал

Војнески ни потврди: Се договоривме со Арсенал, доаѓа Илиев!

Слободен печат
Арсенал во меѓувреме ги објави имињата на играчите на кои менаџерот Унаи Емери ќе смета на пред-сезонската турнеја како подготовка за новата сезона. Меѓу нив...
Спорт Фудбал

Реал го праќа Одегард и на трета позајмица (ФОТО)

Слободен печат
Само што ја заврши сезоната во дресот на Витезе каде што имаше учинок од 39 натпревари и 11 голови, „кралевите“ веднаш го испратија на нова...
Спорт Фудбал

Оспина го комплетираше трансферот во Наполи

Слободен печат
Како што и потврдија „топчиите“, голманот Оспина во трансфер вреден три и пол милиони евра потпиша договор со Наполи кој ќе трае до јуни 2022...
Спорт Фудбал

Новиот „Пирло“ на позајмица во Интер

Слободен печат
Сенси во изминатите три сезони со добрите игри во Сасуоло се избори за повик во репрезентацијата на Италија, за која дебитираше во 2018 година. Игра...
Спорт Фудбал

Боатенг ја напушти Барселона

Слободен печат
Боатенг минатата сезона ја помина во дресот на Барселона како позајмица од редовите на Сасуоло. Својата кариера нема да ја продолжи на „Камп Ноу“, тоа...
Спорт Фудбал

Челзи го откупи Ковачиќ од Реал Мадрид

Слободен печат
Оваа информација ја потврдија и двете страни, хрватскиот интернационалец Ковачиќ останува во Лондон со потпишан договор на пет години. Интересен е податокот што лондонските „сини“...
Спорт Фудбал

Родригез на нова позајмица, 10 милиони евра за Реал!

Слободен печат
Откако беше „отпишан“ од Нико Ковач во Баерн, а ниту Реал Мадрид не го сакаше повеќе назад, хамес Родригез (27) би можел кариерата да ја...
Спорт Фудбал

Каква позајмица, Солскјер се откажа од Бејл

Според англиските медиуми, норвешкиот стратег планира да го подмлади составот на „црвените ѓаволи” и поради тоа се откажал од велшката ѕвезда Бејл. Претходно беше објавено...