17 C
Скопје

Tag : потерници

Вести Свет Слајдер

Либан се обрати до Интерпол во врска со експлозијата во Бејрут: Издадени потерници по двајца Руси

Слободен печат
Главниот истражител за причините за разорната експлозија што се случи во август во пристаништето во Бејрут денеска издаде две потерници по капетанот и сопственикот на...
Хроника

МВР распиша меѓународни потерници за Красниќи и Рамадани

Горан Наумовски
Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница за Агим Красниќи и Сехат Рамадани кои од вчера и официјално се бегалци од правдата. Тие не се...