12.8 C
Скопје

Tag : потеклото

Вести Свет

САД ја повикаа Кина на соработка и транспарентност околу потеклото на коронавирусот

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен ја повика Кина да „соработува” и да биде „транспарентна” за потеклото на Ковид-19, додека Вашингтон се обидува да утврди...