Tag : посвоено

Вести Македонија

Американски пилот спасил повредено куче во Скопје, па го однел во САД (ВИДЕО)

Слободен печат
Американски пилот спасил улично куче кое било повредено во сообраќајка во Скопје. Пилотот Марк Вендајт го нашол кучето повредено пред американската амбасада. Прво сакал кучето...