Tag : порака

Вести Свет

Трогателно писмо на 32 годишен татко кој починал од корона

Слободен печат
Џонатан Коељо од Конектикат починал од коронавирус на 32 годишна возраст, а на семејството им оставил порака која ја пронашла неговата сопруга. Тој починал на...
Вести Македонија

Сопругата на претседателот со порака до жртвите на семејно и родово насилство: Постои излез, без разлика на пандемијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Кабинетот на претседателот на Република Северна Македонија, како дел од активностите за подигнување на јавната свест за прашањата кои ги погодуваат ранливите групи во време...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругот на Карди Би ја молел поранешната девојка да имаат секс додека раперката била бремена: „Те молам за последен пат…“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Американскиот рапер Офсет (27), ко је во брак со музичарката Карди Би (27) уште еднаш се најде во центарот на вниманието. Имено, поранешната девојка на...
Вести Свет Слајдер

Путин со силна порака за Велигден: Испратени ни се искушенија, мораме да се држиме заедно

Слободен печат
Претседателот на Русија, Владимир Путин честиташе Велигден на православните христијани и сите граѓани на Русија и рече дека земјата е во состојба самата да го...
Здравје Магазин Магазин слајдер

„Ви благодариме за аплаузот, но овие две важни работи не ги правите“ – Порака од докторка која може да ви го спаси животот

Слободен печат
Арабиа Морете, докторка од најзагрозената итна служба во Њујорк во време на коронавирусот, порача дека докторите и сестрите знаат дека без оглед на оптимизмот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хајди Клум со огромни уши на глава го честиташе Велигден од карантин! (ФОТО)

Васко Спасоски
Бројни славни личности се огласија на овој 12 април од своите домови и го честитаа Велигден, со оглед на тоа дека целата планета е во...
Вести Македонија

Спасовски: Најважно е да ги почитуваме мерките за да го сочуваме здравјето на секој поединец и на заедницата

Слободен печат
Ги повикувам граѓаните на Куманово, како и во другите градови на земјата, да прифатат дека сега е најважно да ги почитуваме мерките. Бидете уверени дека...
Забава Магазин Магазин слајдер

Сопругот поради коронавирусот не можеше да биде со неа на хемотерапијата, но и приреди прекрасно изненадување (ФОТО)

Слободен печат
Алберт Конер присуствувал на секој преглед, тестирање и секоја хемотерапија со својата сопруга Кели Конер од моментот кога и бил дијагностициран рак на дојка во...
Забава Магазин Слајдер

Дапчевиќ од Белград: Седете дома, бидете здрави и чувајте се

Слободен печат
Македонската актерка и пејачка Тијана Дапчевиќ испрати музичка порака од Белград, преку која порачува да седиме дома и да ги почитуваме мерките, за ситуацијата што...
Вести Скопје

Пожарникарите со порака: Ние останавме на работа за вас, вие седете дома за нас

Слободен печат
Припадниците на противпожарна единица во Скопје избраа интересен начин, за да упатат апел до граѓаните да останат дома со цел да се спречи ширењето на...