поништување Archives - Слободен печат

Tag : поништување

Вести Македонија Слајдер

Поништувањето на лустрацијата влезе во собраниска процедура и ги раскара пратениците

МИА Агенција
Лустрацијата повторно актуелна и причина за меѓупартиски препукувања, но овој пат во насока на обидите за нејзино поништување, откако Предлог-законот за поништување на овој процес...
Вести Македонија

Мицотакис: Договорот од Преспа не може еднострано да се поништи

Слободен печат
За најважните проблеми и прашања во 10 различни области, поставени од 10 новинари акредитирани во 10 грчки министерства говореше претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис...