Tag : Полски навивач

Македонија

Парични казни за 223 полски навивачи

Горан Наумовски
По 150 евра парична казна во денарска противвредност им изрече скопскито Основен суд на 223 полски навивач кои во петокот беа приведени за нарушување на...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Навивач на Полска се загубил во Скопје за време на вчерашниот натпревар

Слободен печат
За време на вчерашниот квалификациски натпревар помеѓу селекциите на Македонија и Полска, еден навивач на гостите се загубил во скопската населба Дебар Маало. На социјалните...